ELGOO'DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Elgoo'da Sürdürülebilirlik

Elgoo kalitesinin kökeni Zegna Baruffa, sürdürülebilirliğe çok önem veriyor. Bu yazımızda sizlere Elgoo kalitesi ve şıklığının kaynaklarından Zegna Baruffa’nın sürdürülebilirliğe bakış açısını anlatacağız.

1850'den beri iplik, Zegna Baruffa’nın uzmanlık alanı. Elgoo olarak üretim süreci boyunca, gezegene ve insana olan bağlılığı ve sorumluluğu her zaman önceliğimiz olarak aldığımızdan bu konuda hassasiyeti yüksek bir markayla çalışmaktan gurur duyuyoruz.

Zegna Baruffa’yı tanımlayan İtalyanlık bu angajmanın çarpıcı ve açık bir göstergesidir. Yıllar boyunca üretimde herhangi bir yerelden uzaklaştırma biçimini reddetmeleriyle bu durumun altını çizdiler, ancak tek neden bu değildi: Vadilerinin havasından ve suyundan, tek bir dokunuşla ruh halini ve karakterini hissedebilen ellerinden mahrum bırakılmış el yapımı bir ürünün kimliği ve ruhu olduğuna inanmıyorlardı.

Zegna Baruffa için sürdürülebilirlik; her zaman şirketin, işin ve işçilerin güçlü dürüstlüğü ve ahlakı ile birlikte 1850'den beri büyüme demektir.

Elgoo olarak her zaman sürdürülebilir olduk ve bunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

İTALYA'DA YAPILDI

İtalyan topraklarında doğurdukları Zegna Baruffa’yı, yine İtalyan topraklarında büyüttüler.

Elgoo ürünleri tasarımları ve kumaş kaliteleriyle kusursuz, detaylara meyilli, usta bir zanaatkar sanatıdır. Elgoo ürünlerinin özünü oluşturan Zegna Baruffa ipliğinin tüm döngüsü üç İtalyan fabrikası arasında geçer ve nihayet İtalya’da üretilen otantisite ortaya çıkarılır.

 

 

İNSAN KAYNAKLARI VE TOPLULUĞU

Elgoo ürünlerinin yumuşak ve çok hafif dokusunu oluşturan Zegna Baruffa iplikleri, üretim sürecine saygının öncülük ettiği fabrikalarında aynı adanmışlık ruhunu paylaşan bir insan topluluğu büyümesiyle oluştu.

Zegna Baruffa, her şirketin başarısının ana faktörünün, orada çalışanların mesleki katkılarından kaynaklandığı inancında insan kaynaklarının temel rolünü kabul ediyor. İş gücündeki 757 kişinin tamamı, temel insan haklarına saygı göstermenin esas olduğu İtalyan fabrikalarında çalışıyor.

İnsan kaynaklarının %95'inden fazlasının kalıcı bir sözleşmesi var.

 

GERÇEK İZLENEBİLİRLİK

Yol gösterici tutku, benzersiz değişmez kalite.

Elgoo’nun esansını oluşturan Zegna Baruffa, her gün, kimyasal maddeler ve üretim süreçleri üzerinde yönetim ve kontrollerin uygulanmasını taahhüt ediyor, özellikle alkilfenoller ve alkilfenol-etoksilatlar ile ilgili olarak gelen hammaddelerde tehlikeli maddelerin varlığını izliyor. Nihai hedefe ulaşana kadar durup dinlenmeden dünyadaki triko geleneğinin mükemmelliğini garanti etmeye devam ediyorlar.

 

ÇEVRESEL KORUMA

Elgoo gibi sürdürülebilirliğe önem veren markalarla çalışan Zegna Baruffa’nın ana sloganı “Sürdürülebilir küresel büyüme”dir.

Enerji ve su tüketimini optimize eden son derece gelişmiş araçlar ve makineler kullanırlar. 2018 yılından bu yana, üretim departmanlarında aydınlatmanın sürekli teknolojik modernizasyonu ile birlikte %100 yeşil enerji kullanımına geçiş yapıyorlar.

Elgoo kalitesini güvence altına alan Zegna Baruffa ipliklerinin üretim süreçlerinde ham maddelerin kaynaklarını ve yan ürünlerini mümkün olduğunca yeniden kullanmaya çalışan döngüsel ekonomi modeli teşvik edilir.

2018'de atık malzemelerin yaklaşık %70'i yeniden kullanım ve geri dönüşüm için ayrılmıştır.

İplik kalitesi ile ilgili diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Elgoo keyifli alışverişler diler.

Öne Çıkan Ürünler

Gündüzden Geceye Sürdürülebilir Şıklık